BACTrem wyróżniony w konkursie przedsiębiorca roku Uniwersytetu Warszawskiego w roku 2018

Firma BACTrem została wyróżniona w konkursie przedsiębiorca roku Uniwersytetu Warszawskiego w roku 2018 w kategorii Innowacja/Innowator. Jury konkursu m.in. doceniło opracowany przez firmę biopreparat, który służy do rozkładu toksycznych substancji zawartych w oleju kreozotowym. Olejem kreozotowym impregnowane są m. in. drewniane podkłady kolejowe.

„Było mi niezwykle miło wręczyć przedstawicielom firmy wyróżnienie. Jeszcze raz ogromne Gratulacje” – napisała po uroczystości wręczenia nagród prof. Anna Ciemerych, Prodziekan ds. Organizacji Badań Wydział Biologii, UW w liście do pracowników wydziału. Uroczystość odbyła się 15 listopada 2018 roku w Centralnej Bibliotece Rolniczej.

Rok wcześniej BACTrem również startowało w konkursie i otrzymało nagrodę główną w kategorii Start- up Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs Przedsiębiorca Roku przeznaczony jest dla studentów i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Jego celem jest docenienie tych wszystkich, który tworzą innowacje, zakładają i rozwijają nowe przedsiębiorstwa, czy działają na rzecz gospodarki i społeczności.